Máte zájem si zapůjčit osobní vůz? Pečlivě si prostudujte zápůjční podmínky autopůjčoven.

Autopůjčoven je na českém trhu nepřeberné množství. Důležité je však zmínit, že ne všechny se ke svým klientům chovají regulérně. Proto je nutno vždy, a to bez výjimky pořádně přečíst obchodní podmínky půjčovny a prostudovat zápůjční list půjčovny. Na trhu se vyskytují i půjčovny neseriózní, které obchodní podmínky úmyslně zkreslují ve svůj prospěch a stejně tak v zapůjčím listu jsou uvedeny záležitosti které v případě poškození vozidla nebo pozdního navrácení jdou proti klientovi. Ideální je zapůjčovat vozidlo vždy z autopůjčovny, kterou dostanete na doporučení, nebo jste si našli například ve vyhledávači Google a to ideálně přes doložitelné reference na Google firmách. Tento způsob je nejspolehlivější a mnoho uživatelů s ním má velice dobré zkušenosti. Samozřejmě, že každé autopůjčovně se někdy stane, že klient není spokojen, ale pokud vidíte že 90% referencí je pozitivní není důvod se takové autopůjčovny obávat. Pozor si dejte na reference, které autopůjčovny uvádí na svých stránkách, protože pokud to nejsou reference z Google firem či Seznamu, je možno že si takové to reference autopůjčovna píše zcela sama.

 

Kolik půjčení auta běžně stojí?

Kalkulace půjčení auta vždy závisí na cenové politice dané autopůjčovny. Obecně lze říci že nejlevnější zápůjčky aut a užitkových vozidel jsou mimo velká města, kde je půjčují spíše soukromí zapůjčovatelé. Pokud máte zájem si půjčit auto v některém z velkých měst, je nutné brát na zřetel, že budete muset nějaký čas vybírat půjčovnu, která se vám zalíbí jak s ohledem na vozový park tak s ohledem na cenu. Autopůjčovny ve větších městech jsou obvykle dražší ale pokud člověk hledá, vždy je že najde nějakou půjčovnu, která jeho požadavky splní na 100%. S ohledem na konkurenční boj se mnoho autopůjčoven v Praze, Brně a v Ostravě uchýlilo zapůjčování osobních vozidel také v rámci krátkodobých zápůjček, a to na několik hodin. Pro mnoho klientů je to obrovská výhoda v tom, že si nemusí auto zapůjčovat na celý den a platí tak zbytečně více financí. Zápůjčky na několik hodin se pohybují v řádu stovek korun na jeden den a pro více dnů se pohybují v řádu tisíců Kč. Zapůjčení osobního auta či dodávky není obecně nákladná záležitost a rozhodně se to vyplatí více než si auto koupit pouze na krátkodobé užívání.

 

Auto si před půjčením můžete vyzkoušet!

 

Pokud nemáte s řízením vozidel žádné či minimální předchozí zkušenosti, autopůjčovna by měla být schopna vám vozidlo ukázat, a to v tom smyslu, že byste se v ní mohli krátkodobě svést abyste věděli, jak dobře se řadí, jaké je vybavení vozu a jak se celkově s vozidlem jede. Osobní vozy jsou všechny velice podobné. Ale například u dodávek je to jiné. Malé dodávky jsou velice podobné vozům osobním, zato dodávky velké už se velice přibližují vozidlům nákladním a je nutné brát ohled především při parkování podélném vyjíždění do křižovatek a vyjíždění z kruhového objezdu. S dodávkou vždy jezděte opatrně tak abyste ji vrátili ve stavu, ve kterém jste si zapůjčili.